Blog

Taniec

Otwarcie naszej szkoły tańca w Kaliszu! Witamy w Akademii Tańca Uniejewski :)

11 września odbyło się otwarcie naszej szkoły tańca w Kaliszu! Sala kinowa CKIS zgromadziła nie tylko pasjonatów tańca towarzyskiego, ale też całe rodziny. Podczas show wystąpiły 2 pary młode prezentujące swój pierwszy tanie weselny, jeden w wersji romantycznej, a drugi bardzo dynamiczny do piosenki z filmu „dirty dancing”.

Przepiękny popis swoich umiejętności dała para trenująca na co dzień w naszej szkole tańca w Kaliszu – Oliwka i Jaś! Dostojny walc wiedeński i cha cha, zachwyciły publiczność!
Głównym punktem programu był występ założyciela kaliskiej Akademii Tańca, Tobiasza Uniejewskiego multimedalisty Mistrzostw Polski wraz z Tancerką Tańca z Gwiazdami Magdaleną Molędą. Para zatańczyła Rumbę, Walca angielskiego i wiedeńskiego oraz finałowego Jive’a.
W trakcie gali odbyły się także pokazy hip-hopowych formacji współpracującej z nami szkoły tańca w Kaliszu -Fabryki Tańca Różańscy. Wokalnym akcentem był występ aktorki musicalowej z Warszawskiego Teatru ROMA – Anastazji Simińskiej, pochodzącej z Kalisza.


Taniec

Szkolenie sędziów Polskiego Towarzystwa Tanecznego

W pierwszy weekend września odbyło się szkolenie sędziów PTT. To były dwa dni ciekawych wykładów prowadzonych przez najlepszych tancerzy na świecie. Pierwszy dzień poświęcony był tańcom standartowym, więc głos zabrali Marek Kosaty, Sergiu Rusu, Wiktor Kiszka i Łukasza Tomczaka z partnerkami. Następnego dnia mikrofon należał do Kirylla Belorukova. Poniżej kilka zdjęć z warsztatów autorstwa pana Tomasza Reindla.


21248252_10214612576694154_1241666692990250143_o